Świat hip-hopu na FOX Comedy - czyli premiera serialu „Atlanta”

Świat hip-hopu na FOX Comedy - czyli premiera serialu „Atlanta”

Opublikowany

Życie we wszystkich jego odcieniach z muzyką w tle. Tak zapowiada się „Atlanta”, najnowszy serial, który już 25 listopada pojawi się na FOX Comedy. Historia młodych czarnoskórych muzyków, którzy pragną zdobyć scenę „Atlanty” podbiła już serca amerykańskiej widowni. Hip-hopowa kultura zamknięta w 10 odcinkach, obfituje w inteligentny humor, rozśmiesza i bawi, ale jednocześnie zmusza do przemyśleń.

„Atlanta” to serial opowiadający o perypetiach młodego czarnoskórego chłopaka, Earnesta ‘Earna’ Marksa, w tej roli Donald Glover („Magic Mike XXL”), który porzucając college, planuje zostać gwiazdą hip-hopu. Szybko jednak okazuje się, że większe sukcesy na tym polu odnosi, będący na bakier z prawem, Paper Boi, kuzyn Earna. Chłopak podejmuje próbę współpracy z kuzynem, ale dość szybko okazuje się, że ich postrzeganie świata, spojrzenie na muzykę czy podejście do biznesu, są zupełnie odmienne. Generuje to poważne nieporozumienia, a jednocześnie zabawne perypetie. Pomimo, że główny bohater jest bystrym i radosnym „chłopakiem z sąsiedztwa”, to nie radząc sobie z rzeczywistością, staje się ousiderem.

- Zamysł tej produkcji jest taki, aby pokazać ludziom jak to jest być czarnym. Serial miał sprawić, aby ludzie poczuli jak to jest. – powiedział Donald Glover w jednym z wywiadów.

„Atlanta” jest mieszanką komedii i dramatu, śmieszy a jednocześnie zmusza do przemyśleń. Niektórzy recenzenci porównują ten serial z wczesnymi filmami Tarantino.

Prace nad „Atlantą” rozpoczęły się w 2013 roku. Pomysłodawcą, autorem scenariusza i jednocześnie odtwórcą głównej roli jest Donald Glover, czarnoskóry aktor, muzyk i wielokrotnie nagradzany scenarzysta. W branży muzycznej Glover, znany jest jako raper Childish Gambino, za swoje hip-hopowe dokonania w 2015 roku był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Donald Glover nadzorował również prace nad muzyczną stroną serialu.

Oprócz Glovera w serialu wystąpią m.in. : Zazie Beetz („Wolves”) w roli Van, Brian Tyree Henry („Żona Idealna”, „The Knick”) jako Alfred oraz Keith Stanfield („Selma”, „Przechowalnia numer 12”) w roli Dariusa.

Premiera serialu w USA miała miejsce na kanale FX 6 września br. i uzyskała najlepsze wyniki oglądalności na tym kanale w kategorii serialu komediowego w ciągu ostatnich trzech lat – w grupie 18-49 lat film obejrzało 1,9 mln widzów (wyniki oglądalności premiery i z nagrywarek z kolejnych 3 dni). Poprzedni rekord należał do serialu „Inside Amy Schumer”, którego premiera w kwietniu 2013 roku zgromadziła przed telewizorami 1,2 mln widzów.

W związku z ogromną popularnością jaką odniosły pierwsze odcinki serialu, jego twórcy podjęli już decyzję o nakręceniu kolejnej serii.

Dwa premierowe odcinki „Atlanty” zostaną wyemitowane już
25 listopada 
o godzinie 22:00 na FOX Comedy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Atlanta_2.JPG

grafika | 1,95 MB

Pobierz
Atlanta_7.JPG

grafika | 2 MB

Pobierz
Atlanta_1.JPG

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Atlanta_6.JPG

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Atlanta_8.JPG

grafika | 1,89 MB

Pobierz
Atlanta_4.JPG

grafika | 1,92 MB

Pobierz
Atlanta_5.JPG

grafika | 2 MB

Pobierz
Atlanta.png

grafika | 444 KB

Pobierz
Atlanta_3.JPG

grafika | 2 MB

Pobierz
Atlanta_premiera_na_FOX_Comedy_informacja_prasowa.docx

docx | 38,1 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.