To jest Ameryka! Drugi sezon serialu Atlanta już 19 maja tylko na FOX Comedy!

To jest Ameryka! Drugi sezon serialu Atlanta już 19 maja tylko na FOX Comedy!

Już 19 maja o godzinie 23:50 fani dobrych seriali komediowych, a także miłośnicy rapu i czarnych brzmień, będą mieli szansę po raz drugi podglądać życie Earnesta „Earna” Marksa (Donald Glover) i Alfreda Milesa (Brian Tyree Henry). Wszystko za sprawą powracającej na antenę FOX Comedy jednej z najlepiej przyjętych, komediowych produkcji ostatnich lat – Atlanty! Jak tym razem potoczą się losy bohaterów tego kultowego już serialu?
Atlanta to jeden z największych komediowych hitów ostatnich lat. Sezon pierwszy odebrany został przez widzów niezwykle dobrze, a sam serial zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym: Złoty Glob za Najlepszy serial komediowy oraz dla Najlepszego aktora w serialu komediowym - Donalda Glovera, statuetkę Emmy dla Donalda Glovera w kategorii Najlepszy aktor w serialu komediowym oraz najlepsza reżyseria serialu komediowego, która również trafiła do jego rąk.
Zagadką dla fanów może być jednak oficjalny tytuł sezonu drugiego, który na pierwszy rzut oka nie jest do końca jasny. Atlanta Robbin’ season (sezon kradzieży) odnosi się do okresu przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy w tytułowym mieście znacząco wzrasta przestępczość. Wszystko to zostanie widzom pokazane i wytłumaczone już na początku pierwszego odcinka, w którym Earn i Darius składają wizytę wujowi jednego z nich, zwanemu „Człowiekiem Aligatorem”.
Sezon drugi ma być dużo bardziej mroczy od pierwszego i nie tak eksperymentalny jak pierwszy, ponieważ twórcy zdecydowali się na jedną, wiodącą i spójną historię. Hiro Murai, producent i reżyser większości odcinków serialu opowiada:

Mroczność tego sezonu nakręca Paper Boi, który wydał swój drugi mixtape i jest wokół niego dużo szumu, a także wiele niepokoju i oczekiwań związanych z samą branżą. To w dużej mierze odzwierciedla doświadczenia wszystkich nas – tworzących ten serial. Oczywiście sam moment pisania i kręcenia serialu był bardzo napięty politycznie i społecznie. To bardzo burzliwy i dziwny czas, który wydawał się nam niepewny. Więc w serialu też jest niepokój, który cały czas wisi w powietrzu.
W jednym z wywiadów Donald Glover zdradził również, co będzie głównym motywem sezonu drugiego:

Ważne, aby dzięki nowemu sezonowi ludzie przekonali się jak to jest żyć w Ameryce, jak to jest żyć w Atlancie. To bardzo wyjątkowe miejsce, które jest super-rasistowskie, ale jednocześnie jest to jedno z najbardziej czarujących miejsc na świecie. Kiedy słuchasz muzyki z Atlanty, to wiesz, jak żyją tam ludzie. Życie naprawdę tak tam wygląda, to miasto tragedii i triumfu. W tym sezonie skupimy się na poczuciu niesprawiedliwości.
Hiro Murai, opowiadał również o nastrojach jakie panowały na planie, podczas kręcenia drugiego sezonu. Zapytany o to, jaką różnicę zauważa w stosunku do nagrywania sezonu pierwszego, odpowiada:

To było zupełnie inne doświadczenie. Kiedy kręciliśmy sezon pierwszy wydawało się, że tworzymy coś z niczego, nie mając zupełnie żadnego zaplecza. Nie byliśmy świadomi tego, jak serial zostanie przyjęty, ani jak będzie funkcjonował w świecie. Oczywiście po pierwszym sezonie było już dużo więcej szumu, ale również i oczekiwań, którym musieliśmy sprostać. Ta cała sytuacja wymagała od nas chwili, żeby się otrząsnąć i wrócić do starego rytmu.
Nazwisko Donalda Glovera kojarzone jest ostatnio głównie z aktorstwem, jednak jego dorobek artystyczny jest dużo szerszy. Przez kilka lat był scenarzystą Rockefeller Plaza 30, później występował w sitcomie Community. Najbardziej jednak godnym uwagi faktem jest to, że Glover jest również raperem, tworzy pod szyldem Childish Gambino i jest autorem oraz wykonawcą jednego z najbardziej kontrowersyjnych numerów w ostatnim czasie – „This is America”. Ciekawostką jest to, że reżyserem teledysku do wspomnianego utworu jest właśnie Hiro Murai, który współpracuje z Gloverem od 2013 roku.
Jak potoczą się losy bohaterów Atlanty? Z czym będą musieli się zmierzyć i jakie wyzwania ich czekają?  Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w sobotę 19 maja o godz. 23:50 tylko na FOX Comedy!
Załączniki

Pobierz wszystkie

Atlanta_sezon_2_premiera_tylko_na_FOX_Comedy_16052018.docx

docx | 48,2 KB

Pobierz
ATL-203_2r.jpg

grafika | 5,68 MB

Pobierz
ATL-205_0327r.jpg

grafika | 4,04 MB

Pobierz
ATL-205_0202r.jpg

grafika | 3,43 MB

Pobierz
ATL-205_0070r.jpg

grafika | 3,85 MB

Pobierz
ATL-205_0168r.jpg

grafika | 3,14 MB

Pobierz
ATL-205_0009r.jpg

grafika | 3,79 MB

Pobierz
ATL-203_1r.jpg

grafika | 5,15 MB

Pobierz
ATL-202_397r.jpg

grafika | 3,44 MB

Pobierz
ATL-202_319r.jpg

grafika | 3,83 MB

Pobierz
ATL-205_0070r(2).jpg

grafika | 150 KB

Pobierz
ATL-202_134r.jpg

grafika | 3,02 MB

Pobierz
ATL-201_0077r.jpg

grafika | 4,94 MB

Pobierz
ATL-202_134r(2).jpg

grafika | 507 KB

Pobierz
ATL-201_159r.jpg

grafika | 3,63 MB

Pobierz
ATL-201_0018r.jpg

grafika | 2,86 MB

Pobierz
ATL-202_252r.jpg

grafika | 3,77 MB

Pobierz
ATL-202_123r.jpg

grafika | 3,17 MB

Pobierz
ATL_EP205_0863r.jpg

grafika | 2,32 MB

Pobierz
ATL-201_0045r.jpg

grafika | 3,03 MB

Pobierz
ATL_EP205_0625r.jpg

grafika | 2,15 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Simpsonowie nadciągają z 29. sezonem! Homer z rodzinką pojawi się na FOX Comedy już 1 września!

Wszyscy wielbiciele pewnej żółtej rodzinki mają bardzo dobry powód, by w sobotę 1 września o godz. 22:00 wygodnie rozsiąść się przed telewizorem i włączyć kanał FOX Comedy! To właśnie tam będzie można obejrzeć polską premierę 29. sezonu Simpsonów!
Jess wraca razem z chłopakami! Finałowy 7. sezon produkcji „Jess i chłopaki” już 15 lipca tylko na FOX Comedy!

Już niedługo na kanale FOX Comedy będziemy mogli obejrzeć finałowy sezon przygód Jess (Zooey Deschanel) i jej przyjaciół. Siódmy sezon produkcji rozpoczyna się trzy lata od zaskakującego finałowego pocałunku Jess i Nicka w windzie, a jak to wszystko się zaczęło?
Nowy członek rodziny Johnsonów, czyli… 4. sezon Czarno to widzę już 9 czerwca tylko na FOX Comedy!

Już 9 czerwca dobry humor udzieli się wszystkim widzom, którzy o godz. 09:50 zasiądą przed telewizorami i włączą FOX Comedy. To właśnie wtedy kanał zaprasza na pięcioodcinkową premierę 4. sezonu Czarno to widzę! Co tym razem spotka naszą ulubioną, zwariowaną rodzinkę? Jakie problemy tym razem urozmaicą ich życie?
Paranormalne przygody Petera, czyli… Family Guy: Głowa rodziny wraca z 15. sezonem na FOX Comedy!

Fani animacji mogą przygotować się na nie lada gratkę, ponieważ już 19 maja o godzinie 22:00 będą mogli cieszyć się aż czterema odcinkami 15. sezonu Family Guy: Głowa rodziny! Pierwszy odcinek tego sezonu jest zarazem 270. odcinkiem produkcji! Co tym razem wydarzy się w
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.